Zpět do obchodu

Registrace

Nezávislé topení

 

Co je nezávislé topení?

Jedná se o teplovzdušné topení, které vytápí vnitřní prostor a není nijak závislé na motoru vozidla. Jinými slovy, topí samostatně. Pro ty, kteří se orientují v této problematice, se jedná o plnohodnotnou alternativu teplovzdušných systémů Webasto, Truma, Eberspächer nebo Planar. Médiem pro naše teplovzdušné topení je nafta a tím se řadí mezi nejbezpečnějsí topné systémy na trhu. Produkty firmy LF Bros rovněž splňují veškeré certifikace CE, EAC a E9. Spotřeba od 0,16 l/hod nafty v kombinaci s výbornou výhřevností předurčuje produkty firmy LF Bros k velmi širokému spektru využití. Náklady na hodinu provozu jsou tak minimální, pohybují se orientačně pod 5 Kč/hod.

 rez_2

 

Jak teplovzdušný systém funguje? 

V topném tělese jsou dva hermeticky uzavřené okruhy. Do prvního okruhu je nasáván vzduch z venku, dochází k hoření v hermeticky uzavřené komoře a výfuk je rovněž vyveden mimo obytnou zónu, ven. Výfuk je z důvodu tichého chodu vybaven tlumičem hluku. Spalováním vzniká v agregátu teplo, které se odvádí tepelným mostem do druhého okruhu, z kterého jej vestavěný elektrický ventilátor rozfoukává do obytného prostoru.

 

funkce_2

 

Jak mohu nezávislé topení ovládat?

Co se ovládání týče, i zde máte možnost volby. Dodáváme standardně dva druhy ovladačů. První možností je volba manuálního ovladače, druhou je modernější provedení a to digitální. K oběma ovladačům naleznete v balení návod v českém jazyce. Každý z ovladačů podporuje dva režimy. Prvním režimem je regulovatelná hodnota výkonu a druhým, pohodlnějším, je automatická regulace otáček v závislosti na okolní teplotě - termostatický program.

 

 

1_lcd_1280 

 

Je to bezpečné?

Samozřejmě, spalovací komora má jak přívod vzduchu, tak výfuk vyveden mimo obytný prostor. Naopak zdroj vzduchu pro ohřev obytného prostoru je nasáván z obytného prostoru, následně se vzduch v tělese topení ohřeje a druhou stranou jej ventilátor rozfoukává zpět do obytné části. Topení je vybaveno čidlem, které rozpozná nadmořskou výšku a dle toho řídící jednotka upravuje proces hoření. Systém oproti konkurenčním výrobkům uspěl ve vysokohorských podmínkách, testy probíhaly v nadmořské výšce nad 5000m.

O bezpečnost se stará teplotní PT čidlo, které v případě zaznamenání nadměrné teploty proces hoření ukončí. Dále je sestava vybavena podpěťovou ochranou, která Vám i při poklesu napětí na baterii garantuje klidný start vozidla.

 

tichý, termostatický provoz

integrovaný výškový set

certifikace CE, EAC a E9

každý kus je testován

digitální komunikace CAN-BUS

autodiagnostika systému

automatické čištění spalovací komory

dostupnost náhradních dílů

provozní náklady od 5 Kč / hod

 

Kde mohu topení využít?

Prakticky kdekoli, kde je zapotřebí udržovat vyšší teplotu než je teplota okolí. Například můžete vyhřívat prostor osobního auta, dodávky, karavanu, obytného vozu nebo jachty na dovolené. Temperovat lze rovněž prostory skladu, chaty, montážní buňky nebo nákladní vůz. Využití je opravdu velké, a to jak ve volnočasových, tak v pracovních aktivitách. Teplovzdušné topení LF Bros dokáže udržovat konstantní teplotu ať už pro komfortní pobyt nebo pro lepší pracovní podmínky.

  

Jaké bych měl zvolit provedení?

V nabídce máme řady dle výkonu 2kW, 3 kW a 5 kW. Do menších prostorů, jakými jsou osobní automobil nebo dodávka doporučujeme základní model 2kW, který svojí výhřevností bohatě postačí. Dále jen vyberete mezi variantou 12V (osobní automobil) nebo 24V (nákladní automobil). Do velkých karavanů a obytných vozů je pak vhodnější volbou 3kW nebo 5kW model. Obecně lze říci, že je vždy lepší volit topení méně výkonné a používat jej na vyšší výkon. Zabráníte tak usazování nečistot, které tak lépe prohoří a neusadí se v topném systému.

 

model: 2 kW
3 kW 5 kW
napětí: 12 / 24 V 12 / 24 V 12 / 24 V
výkon: 1,1 - 2,0 kW 1,4 - 3,0 kW
1,4 - 4,6 kW
spotřeba: 0,12 - 0,21 l/hod 0,18 - 0,36 l/hod 0,18 - 0,53 l/hod
otáčky ventilátoru: 2800 - 4400 ot./min 1400 - 3545 ot./min 1400 - 4600 ot./min
teplota na výstupu: 100 ̊C  110 ̊C  120 ̊C 
rozměry topného tělesa: 31 x 12 x 12 cm
37 x 14 x 15 cm 37 x 14 x 15 cm
váha topného tělesa: 2,6 kg 5,75 kg 5,75 kg
podpěťová ochrana: ANO ANO ANO
teplotní čidlo PT: ANO ANO ANO

 

Jaké mám možnosti instalace?

Záleží jen na Vašem rozhodnutí. Montáží Vás bude provázet český návod. Topení lze napojit na dodávanou 10l nádrž. Tahle varianta je snazší, časově nenáročná a lze ji instalovat i v domácích podmínkách. Pro větší komfort je možné přimé napojení sací jehly do nádrže vozidla. Zde již doporučujeme odbornou montáž servisem, který ji zvládne během jednoho dne. Takže ani jedné z možností se není třeba bát. A pokud stále nevíte, s montáží Vám rádi pomůžeme.

 

Komunikační software

Komunikace mezi řídící jednotkou a topným zařízením je digitální CAN-BUS. Komunikační systém je přímo vyvinutý pro systémy LF Bros a zaručuje tak rychlou reakci při ovládání a jedinečnou diagnostiku případných závad.

 

 

Zpět do obchodu