POZOR - od 29.01.2024 - ZMĚNA ÚČTU PRO VEŠKERÉ PLATBY
Zpět do obchodu

Registrace

Horkovzdušné topení

 

Nezavile_topeni

 

Jedná se o systém, který vytápí vnitřní prostor a není nijak závislý na motoru vozidla. Jinými slovy, topí samostatně. Pro ty, kteří se orientují v této problematice, se jedná o plnohodnotnou alternativu teplovzdušných systémů Webasto, Truma nebo Eberspächer. Médiem pro naše teplovzdušná topení je nafta a tím se řadí mezi nejbezpečnějsí topné systémy na trhu. Námi prodávané produkty firem LF Bros a Autoterm rovněž splňují veškeré certifikace CE a EHK, pro provoz na pozemních komunikacích. Spotřeba od 0,16 l/hod nafty v kombinaci s výbornou výhřevností předurčuje tyto topné systémy k velmi širokému spektru využití. Náklady na hodinu provozu jsou tak minimální, pohybují se orientačně pod 5 Kč/hod.

  

Jak teplovzdušný systém funguje? 

V topném tělese jsou dva hermeticky uzavřené okruhy. Do prvního okruhu je nasáván vzduch z venku, dochází k hoření v hermeticky uzavřené komoře a spaliny jsou rovněž vyvedeny mimo obytnou zónu, ven. Výfuk je z důvodu tichého chodu navíc vybaven tlumičem hluku. Spalováním vzniká v agregátu teplo, které se odvádí tepelným mostem žebrovaného těla do druhého okruhu, z kterého jej vestavěný elektrický ventilátor rozfoukává do obytného prostoru.

 

funkce_2

 

Jak mohu nezávislé topení ovládat?

Co se ovládání týče, i zde máte možnost volby. Dodáváme široké spektrum možností. Každý z ovladačů podporuje dva režimy. Prvním režimem je regulovatelná hodnota výkonu a druhým, pohodlnějším, je automatická regulace otáček v závislosti na okolní teplotě - termostatický program. Dále je možnost dálkového ovládání, programování pomocí časovače nebo ovládání přes GSM modul, z Vašeho mobilního telefonu.

  

Je to bezpečné?

Samozřejmě, spalovací komora má jak přívod vzduchu, tak výfuk vyveden mimo obytný prostor. Naopak zdroj vzduchu pro ohřev obytného prostoru je nasáván z obytného prostoru, následně se vzduch v tělese topení ohřeje a druhou stranou jej ventilátor rozfoukává zpět do obytné části. O aktivní bezpečnost se stará teplotní PT čidlo, které v případě zaznamenání nadměrné teploty proces hoření ukončí. Dále je sestava vybavena podpěťovou ochranou, která Vám i při poklesu napětí na baterii garantuje klidný start vozidla.

 

Kde mohu topení využít?

Prakticky kdekoli, kde je zapotřebí udržovat vyšší teplotu než je teplota okolí. Například můžete vyhřívat prostor osobního auta, dodávky, karavanu, obytného vozu nebo jachty na dovolené. Temperovat lze rovněž prostory skladu, chaty, montážní buňky nebo nákladní vůz. Využití je opravdu velké, a to jak ve volnočasových, tak v pracovních aktivitách. Teplovzdušné topení dokáže udržovat konstantní teplotu ať už pro komfortní pobyt nebo pro lepší pracovní podmínky.

  

Jaké bych měl zvolit provedení?

Do menších prostorů, jakými jsou osobní automobil nebo dodávka doporučujeme základní, nejmenší model 2kW, který svojí výhřevností bohatě postačí. Dále jen vyberete mezi variantou 12V (osobní automobil) nebo 24V (nákladní automobil). Do velkých karavanů a obytných vozů je pak vhodnější volbou 3kW nebo 5kW model. Obecně lze říci, že je vždy lepší volit topení méně výkonné a používat jej na vyšší výkon. Zabráníte tak usazování nečistot, které tak lépe prohoří a neusadí se v topném systému.

 

Orientační srovnávací tabulka modelů LF Bros  

model: 2 kW
3 kW 5 kW
napětí: 12 / 24 V 12 / 24 V 12 / 24 V
výkon: 1,1 - 2,0 kW 1,4 - 3,0 kW
1,4 - 4,6 kW
spotřeba: 0,12 - 0,21 l/hod 0,18 - 0,36 l/hod 0,18 - 0,53 l/hod
otáčky ventilátoru: 2800 - 4400 ot./min 1400 - 3545 ot./min 1400 - 4600 ot./min
teplota na výstupu: 100 ̊C  110 ̊C  120 ̊C 
rozměry topného tělesa: 31 x 12 x 12 cm
37 x 14 x 15 cm 37 x 14 x 15 cm
váha topného tělesa: 2,6 kg 5,75 kg 5,75 kg
podpěťová ochrana: ANO ANO ANO
teplotní čidlo PT: ANO ANO ANO

 

Jaké mám možnosti instalace?

Záleží jen na Vašem rozhodnutí. Montáží Vás bude provázet český návod. Nejsnazší variantou je námi dodaný 5L nebo 10L kanystr na PhM. Pro větší komfort je možné přímé napojení sací jehly do nádrže vozidla, případně řešení T-kusem, umožňuje-li to Vaše vozidlo. Zde již doporučujeme odbornou montáž servisem, který ji zvládne během jednoho dne. Pokud stále nevíte, s montáží Vám rádi pomůžeme.

 

Námi nabízení výrobci 

autoterm_logo lfbros_logo_

 

Zpět do obchodu