Zpět do obchodu

Registrace

Předehřev motoru

predehrev230

Co je předehřev motoru?

Předehřívač LF Bros je určen pro předehřátí spalovacích motorů vozidel se systémem vodního chlazení. Chladicí kapalinu zahřívá elektrický topný článek a přemísťuje ji zabudovaným čerpadlem. Díky termostatu a čerpadlu spojenému s předehřívačem je motor rovnoměrně předehříván a čas potřebný pro zahřátí motoru se zkrátí na minimum. S použitím předehřívače je rozběh motoru v zimě stejně jednoduchý jako v létě. Díky rozběhu již zahřátého motoru se motor pomaleji opotřebovává, má nižší spotřebu paliva a zároveň produkuje méně škodlivých spalin. Předehřívač je vybaven elektrickým ohřívačem, termostatem a čerpadlem. Napájení zajišťuje střídavý proud s napětím 230V. Oběh předehřáté chladící směsi zajišťuje výtlačné čerpadlo. O ideální teplotu se pak stará termostat, který udržuje teplotu chladící směsi mezi 50°C až 55°C.

 LF%20Bros%20predehrev%20motoru

Jaké je využití pro předehřev motoru?

Používá se do osobních, dodávkových a menších nákladních automobilů. Ideálním řešením je pak pro vozidla, které ihned po startu potřebují vyšší výkon jako například sanitní vozy nebo jiné výjezdové automobily, které jsou díky předehřátí prakticky vždy připraveny k zásahu. Díky předehřátému motoru se tak zabrání vyššímu opotřebení mechanických částí, snižuje se spotřeba, vzniká tak méně škodlivých spalin a v neposlední řadě dochází k prodloužení životnosti autobaterie, která tak čelí několikanásobně nižším odběrům. Vlastní pohonná jednotka je také s předehřevem ušetřena zbytečnému opotřebení. Motor lze tak dříve využít na plný výkon.

 

Má předehřev vliv na vytápění vozidla?

Samozřejmě, předehřev motoru má vliv i na pohodlí posádky ve vozidle. Ihned po nastartování vozu je díky předehřevu motor zahřatý prakticky na provozní teplotu a díky tomu můžete ihned vytápět kabinu vozu. Nejen, že šetříte Vaše vozidlo před studenými starty, ale i sobě tak dopřejete příjemný komfort.

 

Výhody předehřívače motoru LFBros_Logo_small

V nabídce máme skladem předehřívač kompaktních rozměrů, který lze umístit prakticky do každého vozidla. Respektive hned dvě jeho varianty a to v závislosti na příkonu 1500W nebo 2000W. Každý z produktů plní přísné normy CE a disponuje krytím IP44, které tak umožňují umístit zařízení prakticky kdekoli. Nevadí mu tak ani stříkající voda a ani jiné nečistoty. Termostat, oběhové čerpadlo a snadné zapojení do běžné zástrčky na 230V je samozřejmostí.

 

Snadná montáž

Samotná montáž je velmi rychlá a snadná, obecně lze říci, že se předehřívač namontuje mezi výměník tepla do kabiny a motor vozidla. Detailní popis montáže naleznete v přibaleném návodu. Nově dodáváme v každém balení 2 T-kusy, které umožní jak sériové, tak paralelní zapojení. Vše závisí na možnostech vozidla. Všeobecně lze doporučit snadnější zapojení - sériové.

schema_zapojeni  

Co potřebuji pro klidný provoz?

Po instalaci předehřevu motoru už jen zásuvku na 230V a jinak je o Váš vůz zcela postaráno. Návratnost finančních prostředků a komfort předehřátého vozu na sebe nenechají dlouho čekat.

 

 Jaké jsou výhody vozidla s předehřevem motoru?

Prodloužení životnosti akumulátoru, několikanásobně nižší odběry

Snížení spotřeby paliva a výfukových splodin

Pomalejší zanášení filtru pevných částic

Snížení opotřebení mechanických částí pohonné jednotky

Rychlé využití maximálního výkonu pohonné jednotky

Rychlé vytápění kabiny vozidla

 

 

Zpět do obchodu